Dźwig - żuraw samojezdny

Żuraw samojezdny to konstrukcja, w której wysięgnik dźwigu umieszczony jest na podwoziu pojazdu ciężarowego. Dzięki temu maszyna zyskuje znacznie większą mobilność i krótszy czas niezbędny do rozpoczęcia pracy. To jedne z najczęściej wykorzystywanych urządzeń budowlanych, a wynająć je możesz w naszej firmie. Sprawdź szczegóły!

Jak zbudowany jest żuraw samojezdny?

Dźwig samojezdny składa się z kilku części. Podstawowym elementem jest pojazd ciężarowy, na podwoziu którego umieszczone są pozostałe części maszyny. Na nim znajduje się obrotowa kolumna, która jest podstawą dla najważniejszej części roboczej, czyli wysięgnika dźwigu. Oprócz wysięgnika na kolumnie umieszczona jest także kabina operatora. W czasie pracy wysuwane są specjalne podpory, które zapewniają mu większą stabilność. Maszyna może być wyposażona w jeden silnik spalinowy, który napędza część jezdną i jednocześnie wysięgnik. W większych urządzeniach tego typu wysięgnik ma jednak osobny napęd elektryczny albo hydrauliczny.

Do czego wykorzystuje się dźwigi samojezdne?

Dźwigi samojezdne wykorzystywane są w budownictwie do prac montażowych, rozładunkowych itp. Zastosować je można na przykład do ustawienia prefabrykatów, okien albo części konstrukcyjnych budynków. Często wykorzystywane bywają też w bazach transportowych i przeładunkowych. Znajdują zastosowanie w montażu żurawi wieżowych oraz innych wielkogabarytowych maszyn budowlanych.

Żuraw samojezdny z obsługą operatorską

Potrzebujesz przeprowadzić prace związane z naprawą poszycia dachowego, czyszczeniem elewacji, pielęgnacją koron drzew, udrażnianiem rynien, montażem okien, naprawą komina, montażem reklam wielkoformatowych albo innymi czynnościami na wysokości? Potrzebujesz stabilności oraz szerokiego zakresu ruchów, którego nie zapewni Ci wysoka drabina? Nie musisz na ten jeden cel stawiać całego rusztowania — wystarczy dźwig samojezdny z obsługą operatorską.

Szeroki wybór maszyn na wynajem

Dzięki temu, że nasza flota obejmuje aż cztery różne typy dźwigów samojezdnych, jesteśmy w stanie odpowiedzieć na najróżniejsze zapytania dotyczące lżejszych lub cięższych prac. Posiadamy klasyczne żurawie samochodowe do standardowych prac przydomowych, mini żurawie sterowane zdalnie do drobniejszych zleceń, ale też dźwigi terenowe kołowe i gąsienicowe, jak również żurawie jezdniowo-terenowe. Skontaktuj się z nami i opowiedz, co masz do zrobienia, a my zaproponujemy najlepiej odpowiadający sprzęt na wynajem wraz z profesjonalną obsługą operatorską.

Jakie są najważniejsze rodzaje żurawi samojezdnych?

Żurawie samojezdne dzieli się przede wszystkim ze względu na rodzaj zastosowanej w nich części jezdnej. Dzielimy je na:

  • żurawie samochodowe, w których dźwig umieszczono na podwoziu samochodu ciężarowego. Maszyna taka może poruszać się po drogach publicznych;
  • dźwigi terenowe kołowe albo gąsienicowe. Umieszcza się je na podwoziu ciężkich maszyn budowlanych, co zapewnia większy udźwig, stabilność i możliwość poruszania się w trudnym terenie. Ich transport po drogach publicznych wymaga użycia osobnych pojazdów ciężarowych;
  • żurawie jezdniowo-terenowe, które łączą zalety obu powyższych rodzajów;
  • mini żurawie sterowane zdalnie, w których nie ma kabiny operatora, a sterowanie odbywa się przez osobne urządzenie.

Szukasz godnego zaufania partnera biznesowego, który udostępni Ci żuraw samojezdny albo inny dźwig na kilka dni, tygodni bądź miesięcy? Skontaktuj się z nami, by omówić warunki wynajmu wybranej maszyny. Zapraszamy!

Dźwig samojezdny - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!